Притча: Найбільші двері в місті

Один мудрець шукав здібного і талановитого учня, який володів би достатніми навичками і вміннями, щоб передати йому свої знання, коли помре. Він вирішив зібрати всіх учнів.

І ось зібралося багато учнів.

Мудрець сказав їм:

— У мене виникла проблема, і я хочу знати, хто з вас зможе її вирішити. Бачите — у стіні позаду мене знаходяться найбільші, найважчі і наймасивніші двері в місті. Хто з вас зможе відкрити їх без сторонньої допомоги?

Деякі з учнів просто опустили голову: проблема здавалася нерозв’язною. Інші досліджували двері більш ретельно, обговорили можливість використання важеля та особливості матеріалу і дійшли висновку, що вирішити це завдання неможливо.

Всі майже одноголосно сказали, що зробити те, що просив мудрець, неможливо.

Лише один учень підійшов до дверей і піддав їх ретельному дослідженню. Він простукав їхню поверхню, намагаючись оцінити товщину і щільність матеріалу, зауважив, з чого зроблені двері і наскільки надійно змащені петлі. Він ретельно перевірив їх, використовуючи свої очі і руки. Він стукав по ним, натискав, тиснув на певні ділянки.

MUST READ:  П'ять уроків від Білла Гейтса

Всі припускали, що двері були зачинені або їх заклинило. А насправді вони були лише злегка прикриті. Учень глибоко зітхнув, зосередився і м’яко штовхнув двері. Вони з легкістю і без найменшого опору відкрилися.

Двері були розроблені і сконструйовані так бездоганно, що достатньо було найлегшого поштовху, щоб вони відкрилися.

Мудрець знайшов собі наступника. Він повернувся до решти учнів і сказав наступне:

— Успіх у житті і роботі залежить від декількох ключових факторів, і сьогодні ви могли спостерігати їх у дії. По-перше, дозвольте своїм почуттям повністю дослідити і зрозуміти реальність, яка вас оточує. По-друге, не робіть поспішних і тому неправильних висновків. По-третє, будьте достатньо сміливими, щоб прийняти рішення. По-четверте, прийнявши його, дійте впевнено і без сумнівів. По-п’яте, зосередьтеся і вкладіть у цю дію всю вашу силу й енергію. І, нарешті, не бійтеся зробити помилку.

Ілюстрація: Depositphotos.com


Опубліковано Категорії ПритчіПозначки