Чим стратегія відрізняється від тактики?

Близько 2500 років тому китайський військовий стратег Сунь Цзи написав «Мистецтво війни». У ній є фраза: «Стратегія без тактики — це найповільніший шлях до перемоги. Тактика без стратегії — це шум перед поразкою».

Якщо говорити спрощено, то стратегія відповідає на питання «Що?», тактика відповідає на питання «Як?». Але не все так очевидно.

Варто зазначити, що стратегія і тактика не розходяться один з одним, вони знаходяться в одній площині.

  • Стратегія визначає ваші довгострокові цілі і те, як ви плануєте їх досягти.
  • Тактика набагато більш конкретна і часто орієнтована на менші кроки і більш короткі тимчасові рамки на цьому шляху. Вони включають найкращі практики, конкретні плани, ресурси тощо. Їх також називають «ініціативами».

Ось ще три важливих моменти:

  • Стратегія незмінна і довгострокова, в той час як тактика може змінюватися в залежності від стратегічних завдань.
  • Стратегія і тактика працюють разом як засоби досягнення мети. Якщо ваша стратегія — піднятися на гору, одним із ключових компонентів стратегії може бути рішення, з якого боку гори ви повинні почати сходження на неї. Ваша тактика — це те, яке обладнання ви купите, що візьмете з собою, повний план поїздки і т.д.
  • Стратегія і тактика завжди мають бути узгоджені між собою. Вам може подобатися конкретний проект (тобто тактика), але виконувати його варто тільки в разі, якщо він погоджується з вашою довгостроковою стратегією. Словом, тактику можна міняти часто (якщо вона не відповідає вимогам стратегії), тоді як зміна стратегії займе безліч сил і часу.
MUST READ:  Повсюдне навчання як нова реальність інтелектуального процесу

Варто пам’ятати, що стратегія має бути послідовною, це немов величезний корабель. Тоді як тактику можна міняти, аби правильно слідувати стратегії.

За матеріалами 4brain


Опубліковано Категорії НавчанняПозначки