5 прийомів для розвитку креативності

Ми часто говоримо про творчі здібності як про рису характеру або вроджену здатність. В інших випадках ми обговорюємо якесь «вивільнення» за допомогою різкої зміни стилю життя: на зразок навколосвітніх подорожей або залишення набридлої роботи. Звичайно, іноді, щоб пробудити бажання творити, дійсно потрібні істотні зміни. Але інколи досить просто придумати новий напрямок у маркетингу, розумний додаток до вашої лінійки продуктів або зробити креативний завершальний слайд для великої презентації.

Технічний директор і засновник компанії WordStream Ларрі Кім (Larry Kim) вважає, що маніпуляції для підвищення креативності не обов’язково повинні бути настільки радикальними. Іноді десяти хвилин достатньо для того, щоб підстьобнути мозок і значно підвищити ймовірність прориву. Видання Inc. публікує його поради.

1. Малюйте каракулі (doodling)

Згідно з дослідженням, малювання допомагає зосереджуватися, вчитися і запам’ятовувати. Тому відкиньте спогади про похмуру вчительку з малювання і дайте собі повну свободу дій — малюйте, що завгодно.

Санні Браун (Sunni Brown), автор книги “Дудлінг-революція” (The Doodle Revolution), зазначає, що всі найбільші мислителі — від Генрі Форда до Стіва Джобса — малювали каракулі, щоб підстьобнути творчий порив.

MUST READ:  10 великих ідей, які спочатку здавалися хибними

2. Зробіть паузу і рухайтесь

Якщо мозковий штурм завів вас у непродуктивний глухий кут, сходіть всім колективом у парк або кафе. Фізично пересуваючи своє тіло, ви дивитеся на проект буквально з різних перспектив. Було доведено, що рух позитивно впливає на творче мислення. Якщо ви все ще сумніваєтеся, ознайомтесь з науковим поясненням.

3. Зверніться до своєї внутрішньої дитини

Багато креативних дизайн-агентств дозволяють своїм співробітникам тримати на столах іграшки: від конструкторів Lego і Lincoln Logs до пластиліну і паперу для орігамі. Чому? На противагу друкуванню на клавіатурі, якщо робити щось своїми руками, то можна відчути позитивний творчий поштовх, який так потрібен. Так що сходіть в обід до магазину іграшок і експерементуйте.

4. Спробуйте тест 30 Circles

Ця ідея прийшла з виступу дизайнера Тіма Брауна (Tim Brown) на конференції TED. Як це працює?

Візьміть аркуш паперу і намалюйте 30 кіл. Тепер, у вас є одна хвилина, щоб перетворити ці кола в предмети. Наприклад, один може стати сонцем, інший — глобусом. Скільки ви зможете намалювати за одну хвилину?

MUST READ:  Собачий бізнес

Більшості дорослих важко розмалювати всі 30, в основному, через звичку постійно себе поправляти (діти, в цілому, справляються з усіма 30-ма колами без будь-яких проблем). Цей тест — відмінне нагадування про те, що поспішна критика — відмінний спосіб погубити творчість.

5. Напишіть коротке оповідання

Флеш-фікшн (flash fiction) є формою написання, що складається з дуже коротких відрізків. В інтернеті повно подібних творчих груп, де пишуть розповіді на задану тему обсягом у сто слів. Так, всього лише сто слів. Ніхто не може сказати, що це вище його сил. Так що зареєструйтеся в такій групі або просто почніть писати короткі історії самостійно, щоб подивитися, чи дійсно мікропроза може сколихнути творчий потенціал.