5 речей, які робить Джефф Безос за межами офісу

Засновник Amazon Джефф Безос (Jeff Bezos) часто привертає увагу публіки своїми оригінальними і часом спірними бізнес-практиками. Візьміть, наприклад, хоча б його інновації у видавничому світі або ж правило, що співробітники Amazon повинні платити за парковку — загалом, Безос явно не нудна людина. Маркетолог і дописувач видання Entrepreneur Алп Мімароглу (Alp Mimaroglu) вирішив з’ясувати, наскільки оригінальним є Безос за межами офісу.

Подобається він вам чи ні, неможливо ігнорувати бізнес-успіхи Безоса. Нещодавно він посів п’яте місце в списку мільярдерів Forbes — його статок оцінюється в $ 45,2 млрд. Але що цей знаменитий підприємець робить, коли не працює? Чи є у нього інтереси і хобі окрім прагнення стати онлайн-монополістом? І чому можна навчитися у цієї надуспішної людини?

1. Він спить, причому багато

На відміну від багатьох CEO, котрі сплять лише по чотири години на добу, в інтерв’ю The Wall Street Journal Безос говорив про важливість сну. Він неодмінно спить по вісім годин щоночі і вважає сон кращим засобом від стресу і переробок. Розповідали навіть, що він приніс в офіс спальний мішок, щоб мати можливість подрімати трохи в найскладніші дні. Крім того, Безос не користується будильником: він говорить, що набагато краще, коли ви прокидаєтеся природно. І дослідники сну з цим згодні.

MUST READ:  Як боротися з перфекціонізмом?

2. У нього приголомшливе хобі

Це настільки елітарна, дорога і нішева розвага, що тільки Безос, наскільки нам відомо, займається цим. При першій нагоді він прочісує океани в пошуках уламків космічних кораблів NASA. Велика частина ракет відділяється від космічних шатлів під час польоту, і в цілях безпеки це доводиться робити над океаном. Безос із декількома командами на підводних човнах працює над тим, щоб підняти з морського дна ці історичні артефакти. У гонитві за однією з цих ракет він провів цілих три тижні.

3. Він придумує собі все нові і нові проекти

Керувати одним лише Amazon для Безоса вже недостатньо, так що він береться за нові підприємства. Він купив The Washington Post, одну з найбільш шанованих в Америці газет. Поки він не змінив там нічого, крім швидкості завантаження сторінок. У 2000-му році, ще до Ілона Маска, Безос створив космічну компанію Blue Origin. Її мета — дати кожному можливість побувати в космосі. Він також намагається ще більше спростити процес доставки товарів в Amazon, використовуючи безпілотники. Якщо, звичайно ж, уряд дозволить.

4. Вранці він робить, що заманеться

MUST READ:  Підвищення мотивації персоналу: Як створити сприятливу робочу атмосферу

На відміну Стіва Джобса, який їв один і той же на сніданок, щоб не витрачати свою енергію на ці рішення, Безос намагається шукати свіжі враження. Розповідають, що одного разу він замовив на сніданок восьминога з беконом і часниковим йогуртом, щоб краще зрозуміти переваги іншого CEO, чию компанію він у результаті купив. Безос — не прихильник жорсткого ранкового графіку, він не влаштовує вранці наради і вважає за краще проводити час у середовищі рідних.

5. Він сімейна людина

Біологічний батько Безоса до недавнього часу навіть не знав, що той живий. Але сам Безос намагається бути правильним батьком і ставить сім’ю на перше місце. І сім’я у нього велика, як і у Ілона Маска. Як ми вже відзначили, він завжди намагається снідати з сім’єю, бере дружину і чотирьох прийомних дітей на свої археологічні проекти на підводних човнах і щосили намагається брати участь у сімейному житті, не дивлячись на свій напружений графік.

Загалом, можна сказати, що Безос робить практично все, що заманеться. Але головний урок, мабуть, в тому, що плануючи свій щоденний графік, Безос ставить сім’ю і здоров’я вище, ніж бізнес.

За матеріалами bokoSMART

Фото: Business Insider