П’ять рис мікроменеджера і як їх виправити

П'ять рис мікроменеджера і як їх виправитиУсі згодні, що в мікроменеджменті немає нічого хорошого, але не всі розуміють, як його розпізнати і як скорегувати свій стиль управління. У мікроменеджмента є п’ять типових проявів, і кожен з них цілком можна уникнути, — ділиться своїм досвідом Джеффрі Джеймс (Geoffrey James), бренд-менеджер, автор, спікер та визнаний блогер, на сторінках видання Inc.

1. Вимірювання занадто багато чого

Сьогодні технології дозволяють стежити за безліччю показників бізнесу. Мінус у тому, що виникає спокуса вимірювати занадто багато чого, а в результаті незрозуміло, що ж взагалі означають ці дані. Це типовий мікроменеджмент.

Що замість цього робити: для кожного завдання виберіть одну-дві метрики, які відображатимуть успіх в її досягненні. Все інше ігноруйте.

2. Занадто ретельний моніторинг

Моніторинг часом плутають із вимірюванням, але це різні речі. Вимірюють дані, а моніторять поведінку і дії. Моніторинг перетворюється на мікроменеджмент, якщо ви весь час нависаєте над плечем у підлеглого.

Що замість цього робити: нехай співробітники просять про моніторинг і про коучинг тільки тоді, коли вони відчувають, що їм потрібно покращити свою ефективність.

MUST READ:  Америка - ідеальна країна для стартапів?

3. Занадто багато зусиль заради консенсусу

Збирати різні думки перед прийняттям рішення — правильна думка, особливо якщо мова йде про людей, яких рішення безпосередньо торкнеться. Однак якщо ви все обговорюєте і обговорюєте, а рішення не приймається, це вже мікроменеджмент.

Що замість цього робити: поставте дедлайн для прийняття рішення. Відведіть обмежений час для нарад і збору думок. І обов’язково прийміть рішення до дедлайну.

4. Занадто багато втручання

Надмірна опіка пробуджує в людях почуття безпорадності. Єдиний шлях до зростання — це робити помилки, а значить, керівник не може постійно втручатися і все виправляти.

Що замість цього робити: давайте поради, коли вас питають, але дозволяйте співробітникам зазнавати поразки. Якщо вони не можуть або не хочуть вчитися на помилках, то такі співробітники вам просто не потрібні.

5. Занадто багато пріоритетів

Коли менеджери складають цілий список рівних за значимістю пріоритетів, вони лише заплутують співробітників (та й самі заплутуються). Це призводить до постійного мікроменеджмента, до прагнення вгледіти відразу за всім.

MUST READ:  П'ять корисних порад рекомендаційного маркетингу

Що замість цього робити: задайте один головний пріоритет для кожного співробітника, кожної команди, кожного відділу. І нехай вони самі визначають, як досягти цієї мети або завдання.