Притча: Зло конкуренції

Притча: Зло конкуренціїМайстер говорив про зло конкуренції.

– Хіба конкуренція не виявляє в нас найкраще?

– Вона виявляє у вас найгірше, тому що вчить ненавидіти.

– Ненавидіти що?

– Себе самого, тому що ви віддаєте контроль над своїм життям не власним потребам і намаганням, а конкурентові. Вона також учить ненавидіти інших, тому що ви прагнете вирватися вперед за їхній рахунок.

– Але без конкуренції не буде ніякого росту і зачахне прогрес, – заперечив хтось.

– Існує лише один прогрес – це прогрес любові. Існує єдиний гідний розвиток – це розвиток душі.

Джерело: Ентоні де Мелло “Одна хвилина дурниць”

  • podarok

    це один з моментів гештальту…

  • DomiNatoR

    Почекайте, є ще й здорова конкуренція, бо тут якась хвора описана чи що. Здорова конкуренція – це намагання бути кращим(-ою) ніж хтось інший, хто займається такою смою справою як і ви. І на мою думку нічого поганого в ній (конкуренції) нема, тільки позитив – як сказав автор – прогрес

  • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

    Конкуренція – це як яд. Якщо її приймати дуже малими порціями, то може навіть допомогти людині побороти певні хвороби. Якщо взяти чуть-чуть більшу дозу то людина може отравитись. А якщо переборщити – то смерть. Так само і з конкуренцією потрібно бути дуже обережним. Звичайно там де тільки можливо потрібно конкуренцію замінювати на кооперацію. Де це зробити нереально то потрібно гарно врегулювати конкуренцію законодавством та етикою. Бо коли ваші конкуренти перетворюються у ваших ворогів (а це досить поширена в наш час ситуація) то це вже не конкуренція, а війна !