Зраджуйте своїм ідеям!

Зраджуйте своїм ідеям!В умовах гіперкомунікації та інформаційного вибуху, які нас супроводжують, нові й проривні ідеї стають відомими нам зі все зростаючою швидкістю. Застиглі способи мислення, за які ми схильні триматися, можуть реально стати на перешкоді інноваційним проривам. Еймбер Наслунд (Amber Naslund) закликає бути більш динамічними у роботі з бізнес-ідеями.

Ми маємо тенденцію хапатися за якусь ідею і витискати з неї майже все. Ми чіпляємося за неї з такою пристрастю, таким ентузіазмом, що іноді ми не в змозі помітити той випадок, коли наша ідея насправді просто непридатна до життя.

До цієї нашої інтелектуальної дитинки у нас емоційна прив’язаність. Наше его захоплюється нею, і врешті – ми виходимо заміж/одружуємося на вірі в те, що якось, колись, ми запровадимо цю ідею, і вона буде працювати.

І в цьому якраз проблема. Адже не кожну ідею варто доводити до логічного кінця. Ви не зобов’язані бути все життя вірні жодній із них. Іноді має сенс покинути стару ідею і «стрибнути в ліжко» з іншою.

Не знаю чи ви помітили, але наш світ сьогодні перебуває в шаленому русі. І справа не лише в технологіях. Сама наша культура, що звикла «зрізати кути», вчить нас, спробувавши одне, одразу переходити до чогось наступного. Ми непостійні. Ми не можемо бути вірними. Нас легко відволікти… о! це що, була мавпа?

Серйозно. Ваші ідеї не є священними. У вас обов’язково будуть і хороші ідеї, і не дуже хороші. Ними усіма можна покористатися, і викинути. Зіжмакування і викидання ідеї, яка не працює, не створює екологічного забруднення. Все нормально. Віддайте її на поталу левам. А після цього почистіть свій одяг і народжуйте нову ідею.

Помиляйтеся швидко (fail fast). Ламайте речі. Перелаштовуйте їх, закладайте їх, зраджуйте їм. Дійсно проривні штуки не трапляються просто внаслідок сидіння на тому самому сідалі посередності і сподівання, що щось покращиться, а ви будете це споглядати.

Майте достатню сміливість, щоб ставитися до власних ідей як до матеріалу, який легко замінити – і одного разу ви помітите, що просто звільняли простір для ідеї свого життя, котра міцно схопить вас і весь світ у свої обійми.

Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
  • ГіперМУдрець (Смерек В.Я.)

    Ніколи не зраджуйте своїм ідеям !!! Любіть їх, кохайтеся з ними, можете навіть чубитися з ними, але не зраджуйте їх. Бо як тільки ви їх зрадите, то і вони Вас зрадять. Гарна ідея, це як гарна жінка. Щоб заволодіти нею потрібний час та дії. Потрібно ніжити ідею, говорити їй компліменти, пригощати цукорками та вином та терпеливо чекати. Іноді можна ображатись на неї, але не зраджувати. Але це повинна бути дійсно хороша і гарна ідея. Тобто така яка Вас "запалює", "заводить", така яка співпадає з вашими інтересами та потребами оточуючих. Звичайно й гнучкість потрібна. Адже, якщо після довгих років віддачі з вашої ідеї немає, тоді змінюйте її сміливо на іншу "ідею-дівку". Але гнучкість має мати межі. Адже як ми памятаємо розвиток великих ідей рідко коли відбувається по експоненціальній залежності. В більшості випадків це S-крива. Та крім того часте перестрибування з ідеї на ідею не дозволить Вам навіть сформувати стійке рекламне повідомлення, закріпити його в