Притча про двох дроворубів

Притча про двох дроворубівЯкось два дроворуби посперечалися, хто з них нарубає за день більше лісу. З ранку чоловіки розійшлися по своїх позиціях. Спочатку вони працювали в одному темпі. Але за годину один з них почув, як другий перестав працювати. Зрозумівши, що це його шанс, перший лісоруб подвоїв свої зусилля.

Пройшло десять хвилин, і він почув, що другий дроворуб знову прийнявся за роботу. І знову вони працювали майже синхронно, як раптом перший лісоруб знову почув, як його супротивник зупинився. І знову дроворуб обрадуваний прийнявся за роботу, уже відчуваючи запах перемоги.

І так тривав цілий день. Щогодини один з лісорубів зупинявся на десять хвилин, а другий продовжував роботу. Коли час минув, той, хто працював не перестаючи, був зовсім упевнений – приз у нього в кишені. Який же був його подив, коли він дізнався, що сильно помилився.

– Як це вийшло? – запитав він свого напарника. – Щогодини я чув, як ти на десять хвилин припиняєш роботу. Як ти примудрився нарубати більше дерев, ніж я? Це неможливо!

– Насправді все дуже просто, – прямо відповів той. – Щогодини я зупинявся на десять хвилин. І в той час, як ти продовжував рубати ліс, я точив свою сокиру.

 • Энвил

  Я почему-то думаю, что никто комментировать не будет. Поэтому переведём всё в ответную шутку.
  Легко написать точил свой топор. Но как это?

  На сайте нашёл ответ: rezbaderevo.ru/topic.php?topic_id=524
  Впечатляют аккуратность и оснащение мастера. И тем не менее читаю: «С третьей попытки я "нащупал" "родной" угол заточки топорика!» Всего лишь топорик. Там же: «Скажу честно, не часто я топоры точу. И этот топорик мне не легко дался. Заточить остро – без проблем, а вот заточить остро и красиво не быстро получается».
  Ниже есть забавный комментарий: «С удовольствием бы увидел весь процесс, но вручную»…

 • Михайло

  Дуже повчальна притча. Вона показує наскількі важливо не тількі працювати як проклятий, алей вдосконалюватися у своїй сфері діяльності!!!

 • Zoryana

  Отож, не забувайте час від часу зупинятися, "щоб підточити сокиру"!!!