У нас буде український Гарвард?

Знаєте, яка блакитна мрія одного з наших олігархів? Поки що одного лише Віктора Пінчука? Створити навчальний заклад і готовити там класних фахівців, щоб ці дипломи котирувалися у світі. А що до діла?

Вчора газета “Экономические известия” повідомила, що фонд Віктора Пінчука і Консорціум економічної освіти і досліджень (EERC) підписали меморандум про співробітництво. Цим документом фонд гарантує до кінця 2006 р. перелічити Київській школі економіки перший транш із тих мільйонів, які Віктор Пінчук вирішив вкласти в створення “українського Гарварда”. Фонд Пінчука відкриває Школі економіки кредитну лінію на $10 млн. строком на 10 років.

Школа створюється на базі магістерської програми EERC, що діє в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, а перші 100 студентів почнуть навчання в магістратурі з майбутнього навчального року. Мета – створити кращу школу економіки в Центральній і Східній Європі. Свого роду “український Гарвард”. Половина студентів буде вчитися безкоштовно, для інших відкриють кредитну лінію. Навчання, звісно, недешеве і коштує $10 тис. у рік.

Учити студентів у Школі економіки будуть українські викладачі, що отримали ступінь доктора філософії (PhD) по економіці в західних університетах. Крім того, окремі курси будуть вести професори з університетів США, Італії, Ізраїлю, західних науково-дослідних інститутів і компаній. Вже навіть відомо, що серед викладачів буде Марко Шаффер із Британського університету Херіот-Уотт, Хартмут Лімен з Болонського університету, Валентин Зеленюк – університет штату Орегон, Олександр Шепотило – університет Мериленда.

Пам’ятаю, ще у квітні цього року було опубліковано інтерв’ю з Рубеном Варданяном, російським олігархом. У нього була ще амбіційніша мрія – створити в Росії кращу у світі (!!!) бізнес-школу. Звичайно, це справа не одного року, але сьогодні щось нічого не чути навіть про перші кроки.


Опубліковано Категорії Навчання
 • Константин

  Затея хорошая, только мне почему-то кажется, что учиться в "украинском Гарварде" будут сыновья-дочери олигархов, депутатов и т.д. Простым смертным туда будет не пробиться.

 • Анонім

  2Константин:
  ну знаете ли.. В таком случае в чем будет ценность такого учебного заведения? В том, что преподаватели будут зарабатывать немалые суммы, обучая "золотую молодежь" (мягко говоря)? Таких "престижных" заведений у нас пруд пруди.

  Кстати, никакой информации по поводу развития данного проекта с тех пор не появлялось.

 • ІВАН, 3 КУРС

  НЕ ВСЕ ПОГАНО У НАШОМУ ДОМІ,
  Я ДРУГИЙ РІК СПІЛКУЮСЯ ІЗ ПРИЯТЕЛЯМИ З МОГИЛЯНКИ ТА ІНСТИТУТУ РЕКЛАМИ, САМ Я НАВЧАЮСЯ У КНЕУ.
  ЯКІСТЬ ДИПЛОМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МОГО ТА ВИКЛАДАЧІВ БАЖАННЯ.
  ЛІПША СИТУАЦІЯ, ПОКИ-ЩО, У ІНСТ. РЕКЛАМИ ТА МОГИЛЯНЦІ, НА НАШУ ДУМКУ,.
  ХОЧА У ІНСТ. РЕКЛАМИ ВИМОГИ ВИЩЕ І КУПИТИ СЕСІЮ НЕ МОЖНА.

 • ІВАН, 3 КУРС

  Проблемна ситуація, якщо навіть на цьому сайті такий застой.
  А счастье было…так возможно,,, так блиськка…

 • Анонім

  Не зовсім зрозуміло, що ви мали на увазі під словами "такий застой", але якщо йшлося про кількість коментарів чи відвідуваність – то ми не ставимо перед собою мети штучного створення трафіку. Чи продукування штучних коментарів.

  Поступовий розвиток, звісно, вимагає докладення чималих зусиль, але й результати приносить набагато постійніші й триваліші. З іншого боку, ми намагаємосі постійно нарощувати багатство тем та залучати зацікавлених професіоналів.

 • Анонім

  Так, з нового навчального року буде проводитись набір студентів в KSE. Щодо дітей олігархів – я навчаюсь в EERC, попередниці KSE, батько колгоспник, інвалід, мати колишня доярка, то тоді так, звичайно, це школа тільки для дітей олігархів. lol Вони не виживуть в цій школі. Бо навчання таке тяжке, що навіть не здогадуєтесь…lol Це дітям олігархів не по зубам. У них є інші заклади, наприклад Міжнар.відносини.