Книжкові автомати почнуть діяти вже у 2007-му

В одному з попередніх постів ми вже писали про діяльність компанії Google у книжковій сфері. Проте, як виявилося, кінець епохи друкованої книги ще не настав. У всякому разі компанія On Demand Books („Книги на замовлення”) так не вважає. Вона створила Espresso – машину, яка друкує книги на замовлення. А отже купівля потрібної книги перетворюється на процес, не складніший ніж приготування порції еспрессо або придбання пачки жувальної гумки…

Скористатися машиною „миттєвого приготування книги” поки-що можна буде тільки у 25-ти найбільших бібліотеках та книжкових магазинах. Вартість такої машини говорить сама за себе – $50 000.

Сам же процес „приготування” відбувається дуже просто: використовуючи кеш, ви обираєте книжку, а машина може її друкувати, нарізати листи, вирівнювати, склеювати та прошивати. Готова книга буде у ваших руках вже за 7 хвилин. Друкувати можна будь-якою мовою і перша модель матиме обмеження на товщину книжки у 550 сторінок. Машина виготовлятиме навіть повнокольорову ламіновану обкладинку.

Вибір літератури, яка доступна для роздруковування через машину, також вражає своїм багатством. На сьогодні існує можливість роздруковувати близько 2,5 млн. найменувань книг, частина з яких розповсюджуються поза копірайтом, а частина – внаслідок плідної співпраці з Google та “Open Content Alliance”. Існують прогнози, що, зважаючи на розвиток ринку, вже за 5 років для таких машин будуть доступні всі книги, які видаються.

 • g_i

  оце дійсно прорив… скільки друкується книжок – і не знають чи продадуть чи нє.. і як розрахувати тираж??????

  то лишки, то нестачі..

  а так – всьо буде точно:) геніально!

 • Garkin

  Лише маленьке АЛЕ: вартість таких книжок.
  Наскільки я розумію користуватись послугами таких автоматів буде корисним лише при друку дійсно якісних книжок, або спеціфічної (професійної) літератури, або для друку не розповсюджених авторів або видань.
  Таким чином великих прибутків очикувати від даних автоматів не варто, а відповідно і великого розповсюдження…
  Просто заповнюється ще одна "лагуна".

 • Teodor

  Ідея гарна. А є інформація у яких бібліотеках вже є такі машини?