Притча: Два метелики

Жив собі один дуже багатий чоловік, який колекціонував метеликів. Він об’їздив десятки країн у пошуку рідкісних екземплярів, щоб поповнити ними свою колекцію. Чоловік дуже пишався колекцією і вважався у своїх колах найкращим. Проте йому ніяк не вдавалося дістати найрідкісніший і найкрасивіший у цілому світі екземпляр. Його ніхто ніколи не бачив, але знаходили його крила: великі, барвисті, з красивими візерунками. Навіть мати в колекції крильце цього метелика вважалося неймовірним щастям. Проте ані вченим, ані колекціонерам не вдавалося побачити його живого.

І ось світ облетіла новина, що одному селянинові в Південній Америці вдалося спіймати цього метелика. Вчені і колекціонери з цілого світу вирушили до того села, щоб його придбати. Одні для досліджень, інші для колекції. У призначений день на подвір’ї селянина зібралося кілька десятків людей, щоб на аукціонних торгах придбати метелика. Всі з нетерпінням чекали, коли ж їм покажуть те, заради чого вони здолали тисячі кілометрів. І ось перед очі всіх на яскраве сонце винесли велику прозору посудину. Очі всіх були звернені на неї, всі завмерли, запанувала велика тиша. Там було аж два метелики! Але те, як їм вдавалося літати, просто всіх шокувало. Вони мали кожен по одному крилу і, міцно тримаючись лапками один за одного, синхронно махали крильцями.

MUST READ:  Притча: Найбільша мудрість

Всі негайно почали пропонувати шалені суми, зчинився великий гамір. Але один чоловік задумливо мовчав і за деякий час змусив усіх замовкнути. Це був той колекціонер. Він запропонував за них нечувану за величиною суму. Всі просили продати хоча б одного, але він категорично відмовився і заплатив за двох.

Узявши свою покупку, колекціонер перед усіма присутніми відкрив ту посудину і випустив метеликів. Ті піднялися високо-високо, тримаючись один за одного. Вони ніби махали крильцями всім на прощання, відлітаючи все далі. Всі з криками накинулися на колекціонера, закидаючи йому, що він несповна розуму. Але він наче нікого не чув. Він не зводив погляду з тих двох, що навчили його двох дуже важливих речей: триматися за Того, хто дає тобі життя і не дає померти, і уникати всього того, що заважає тобі літати…

Джерело: CREDO

Ілюстрація: Depositphotos.com


Опубліковано Категорії ПритчіПозначки