Якщо Ви такі розумні, чому ж такі бідні?

Якщо Ви такі розумні, чому ж такі бідні?Хоча зв’язок між розумом та здатністю отримувати вищі прибутки видається абсолютно логічним, все ж виявляється, що надміру розвинуті розумові здібності радше шкодять, ніж сприяють накопиченню багатства. Саме до такого висновку приводить нас нове дослідження, опубліковане журналом Intelligence, пише USA Today.

„Причини надмірного багатства одних і вбогості інших досі не до кінця зрозумілі”, – переконаний автор дослідження Джей Загорський (Jay Zagorsky). Вплив на формування індивідуальних обставин можуть мати батьки, вибір чоловіка чи дружини, правильний час та місце і т. п. і т. д.

Попередні дослідження брали до уваги лише прибуток людини. Тоді вчені аналізували зв’язок між розумовими здібностями та високою зарплатнею ветеранів Другої Світової Війни. Але що хорошого в тому, щоб бути розумним та мати високу зарплатню, якщо ти втрачаєш всі свої кошти, або ж витрачаєш їх на виплати боргів та кредитів?

Аналізуючи відповіді на опитування, проведене у 1979-му році, в якому взяли участь понад 7 тисяч респондентів, Загорський намагався відшукати відповідь на запитання, чи призводить вищий коефіцієнт IQ до підвищення банківських рахунків та зменшення кількості банкрутств?

Ні! Не призводить!!!

Вищий рівень інтелекту не дає його власникові жодних відчутних переваг в двох із трьох ключових показниках фінансового успіху (прибуток, капітал та відсутність фінансових ускладнень). І якщо між коефіцієнтом інтелекту та рівнем прибутку існує хоча б якийсь зв’язок (підвищення рівня IQ на 1 пункт призводило до збільшення зарплатні на 346 доларів на рік), то між рівнем інтелекту та капіталом людини зв’язок взагалі не простежується.

Коли ж йдеться про фінансові ускладнення – знання стають абсолютно зайвими. Люди із показником IQ=140 (середній показник – 100) частіше забували заплатити за комунальні послуги і використовували всю кредитну лінію на картках, ніж їх колеги із більш низьким коефіцієнтом інтелекту. Вони оголошували банкрутство у 14,1% випадків, що майже ідентично до показника людей із рівнем IQ нижче середнього – 80 пунктів.

Загалом же, дослідження Джея Загорського – це своєрідний „бальзам на душу” для людей, не обтяжених надмірним інтелектом. Адже за його даними інтелект аж ніяк не є показником, який пояснює багатство. Люди з невисоким інтелектом не повинні вірити тому, що вони обділені можливостями для фінансового успіху. Натомість, високоінтелектуальні персони не повинні вірити в те, що у них є якісь переваги.

 • Злое Сердце

  Эх… Плакали наши денежки, господа консультанты 🙂 Зря стараемся 🙂 Нам только в качестве наёмных работников благосостояние светит – хоть по 350 баков за 1 айкушный балл получим… Ой… я прикинул, сколько получать должен в виде ЗП – более 5 штук ежемесячно, уж точно… Блин… Пора теперь искать работодателя, который эту статью читал 🙂

 • Admin

  Объясняется это якобы так: для "умников" заниматься финансами более чем по силам, но скучно, им хочется решать более интересные задачи, которые не всегда достойно оплачиваются. То есть единственное, чего им не хватает – это желания заниматься такими "мелочами". Но не следует забывать, что это статистика, т.е. отражение массовых тенденций. Это вовсе не означает, что если обладатель высокого IQ (как относительно таковой я не склонен переоценивать роль этого весьма однобокого показателя) поставит цель создать бизнес, то ему что-то будет мешать. Наоборот, он этот IQ использует. Проблема в том, что таких меньшинство – большинство идет проторенной дорожкой узкого флюса, успешные же предприниматели часто, прежде чем что-то начать, теряли все и особо привлекательных карьерных возможностей не имели.

 • LX

  Вот какая невезуха… 🙂 А я надеялся- хоть связей нет, так мозги помогут…
  Из личных наблюдений- часто "более умным" мешает какраз то, что они много думают и взвешивают, т.е. у "глупых" меньше сдерживающих факторов и больше авантюризма.