Якщо Ви такі розумні, чому ж такі бідні?

Якщо Ви такі розумні, чому ж такі бідні?Хоча зв’язок між розумом та здатністю отримувати вищі прибутки видається абсолютно логічним, все ж виявляється, що надміру розвинуті розумові здібності радше шкодять, ніж сприяють накопиченню багатства. Саме до такого висновку приводить нас нове дослідження, опубліковане журналом Intelligence, пише USA Today.

„Причини надмірного багатства одних і вбогості інших досі не до кінця зрозумілі”, – переконаний автор дослідження Джей Загорський (Jay Zagorsky). Вплив на формування індивідуальних обставин можуть мати батьки, вибір чоловіка чи дружини, правильний час та місце і т. п. і т. д.

Попередні дослідження брали до уваги лише прибуток людини. Тоді вчені аналізували зв’язок між розумовими здібностями та високою зарплатнею ветеранів Другої Світової Війни. Але що хорошого в тому, щоб бути розумним та мати високу зарплатню, якщо ти втрачаєш всі свої кошти, або ж витрачаєш їх на виплати боргів та кредитів?

Аналізуючи відповіді на опитування, проведене у 1979-му році, в якому взяли участь понад 7 тисяч респондентів, Загорський намагався відшукати відповідь на запитання, чи призводить вищий коефіцієнт IQ до підвищення банківських рахунків та зменшення кількості банкрутств?

Ні! Не призводить!!!

Вищий рівень інтелекту не дає його власникові жодних відчутних переваг в двох із трьох ключових показниках фінансового успіху (прибуток, капітал та відсутність фінансових ускладнень). І якщо між коефіцієнтом інтелекту та рівнем прибутку існує хоча б якийсь зв’язок (підвищення рівня IQ на 1 пункт призводило до збільшення зарплатні на 346 доларів на рік), то між рівнем інтелекту та капіталом людини зв’язок взагалі не простежується.

Коли ж йдеться про фінансові ускладнення – знання стають абсолютно зайвими. Люди із показником IQ=140 (середній показник – 100) частіше забували заплатити за комунальні послуги і використовували всю кредитну лінію на картках, ніж їх колеги із більш низьким коефіцієнтом інтелекту. Вони оголошували банкрутство у 14,1% випадків, що майже ідентично до показника людей із рівнем IQ нижче середнього – 80 пунктів.

Загалом же, дослідження Джея Загорського – це своєрідний „бальзам на душу” для людей, не обтяжених надмірним інтелектом. Адже за його даними інтелект аж ніяк не є показником, який пояснює багатство. Люди з невисоким інтелектом не повинні вірити тому, що вони обділені можливостями для фінансового успіху. Натомість, високоінтелектуальні персони не повинні вірити в те, що у них є якісь переваги.