5 найбагатших людей всіх часів та народів

5 найбагатших людей всіх часів та народівХто найбагатша людина в історії людства? Біл Гейтс? Уорен Баффет? Ніхто не заперечує, що вони дуже і дуже багаті, але до справжніх багатіїв їм далеко. Найбагатшою людиною всіх часів та народів (вимірюючи статок у відсотках від національної економіки) був Джон Рокфеллер. Порівняно з його статками, Гейтс та Баффет виглядають жебраками.

Вашій увазі пропонується перелік 5-ти найбагатших людей в історії людства (всі вони – чоловіки), повну версію якого ви знайдете на блозі Neatorama.

 1. Джон Рокфеллер. Статок на піку: $318 млрд. Вік на піку: 74 роки. Коли Джон був молодий, у нього було дві мрії – заробити 100 тисяч доларів та дожити до 100 років. Він помер у 98 років. Проте з першим завданням Рокфеллер впорався “на ура”.
 2. Ендрю Карнегі. Статок на піку $298,3 млрд. Вік на піку: 68. Вже у 13 років він Ендрю почав працювати на текстильній фабриці. Працюючи 12 годин на день 6 днів на тиждень, він отримував всього 2 долари. Коли йому виповнилося 20 років, він заклав будинок матері та здійснив свої перші інвестиції (500 доларів в компанію Adam Express – FedEx 19 століття). Але реальні гроші прийшли до Ендрю від виробництва сталі. Втім, він відомий суспільству не лише як бізнесмен, але й як філантроп. У 1989-му році він написав знамените есе The Gospel of Wealth, в якому стверджував, що багатство повинно бути розділене, щоб сприяти добробуту інших людей. Ендрю Карнегі виявився вірним своїм принципам і потратив близько 90% свого статку на добродійність.
 3. Миколай ІІ. Статок на піку: $235 млрд. Вік на піку: 49. Миколай ІІ – останній російський цар, чиє життя оточене безліччю таємниць, легенд та міфів. Цікаво те, що особливої заслуги самого Миколая в тому, що він зайняв третє місце в рейтингу найбагатших людей історії, немає. Весь свій статок він отримав у спадщину.
 4. Уільям Генрі Вандербільт. Статок на піку $231,6 млрд. Вік на піку: 64. Уільям Генрі Вандербільт справжній щасливчик. Як і Дональд Трамп починав свою справу не з нуля. У спадок від батька Корнеліуса йому дісталось 100 мільйонів доларів. При цьому Корнеліус був достатньо суворим батьком. Інколи він навіть називав “сина ні на що не здатним невігласом”. Звісно, Уільям таким не був і зумів розширити імперію батька. Врешті-решт між батьком та сином налагодилось взаєморозуміння і Корнеліус почав гордитись тим, чого досягнув Уільям.
 5. Осман Алі Кхан, Азаф Джа VII. Статок на піку $210.8 млрд. Вік на піку: 50. Азаф Джа VII був останнім правителем Королівства Хайдарабад та Берар, перш ніж воно було захоплене Індією. На думку більшості сучасників він був надзвичайно мудрим правителем, який серйозно займався просуванням освіти в маси, наукою та будівництвом. Він зробив початкову освіту обов’язковою для всіх громадян. Окрім того за його указом вона було безкоштовним для бідних людей. А коли Азаф Джа було 37 років – він привніс у своє князівство залізницю та електрику. Азаф був справжнім прихильником прогресу. У 1937-му році Азаф Джа з’явився на обкладинці журналу Time Magazine, як найбагатша людина у світі.
 • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

  Вже давним давно в Біблії були написані такі мудрі слова-застереження: "Не складайте скарби на Землі, бо іржа їх пошкодить, міль їх поїсть, злодії покрадуть. А складайте скарби на Небі, бо там їм нічого не загрожує". Зась ні, бо знаходяться такі мудрагелі, які хочуть перехитрити непорушні вселенські закони. Про пятеро з них (тих, що нібито найбільше виділилися) і розповідається в цій статті блогу. Але чи справді вони вже такі успішні та багаті, як про них тут написано ? І найголовніше, чи мали вони користь з цього багатства ? Як відомо Микола II був розстріляний разом із своєю сімєю. Джон Рокфеллер не дивлячись на свою щедру благодійну діяльність, мав також і репутацію справжнього диявола в бізнесі. Можна було продовжувати. Але тут слід памятати таке. З кожним великим багатством повязане зло. І це мабуть вже чули всі. Бо навіть Біл Гейтс, що зі своєю люблячою дружиною Меліндою також займається благодійністю, і здавалося б вже він точно не винний, але це не так. Час від часу

 • Тарас

  "Ми ГіперМудреці "……-это смахивает на манию величия!!
  У супербогатых мания величия реализовалась по-иному. С моей кочки зрения, надо просто глянуть в основу, а именно, стремился ли человек стать супер-богатым? Или протсо ему повезло с местом и временем (к этим я отношу Билла Гейтса). Ибо он с командой начал реализовавать Идею. А уж потом эта идея оказалась денежной.
  2. "Адже в цьому світі ресурсів (їжі, води, повітря, красивих жінок) вистачить всім." -не вистачить. Зверніться до Закону Паретто (асиметрії). Ліньки довго розводитись, але висновок -грошові ресурси не можуть бути розподілені рівномірно. Навіть якщо зробити у стилі "Поліграфа Поліграфича Шарикова"(Собаче серце). Через деякий час ресурси все одно зконцентруються у менш ніж 20% людей.

 • Смерек В.Я, (ГіперМудрець)

  1)Тарас ви вперто плутаєте манію величі з епохальністю. ГіперМудреці зовсім позбавлені манії звеличуватись, вони всього навсього намагаються давати людям епохальні речі, говорити правду, відкривати істину;

  2)Так, дійсно, швидше за все Білл Гейтс не планував стати супер-багатієм (хоча це під знаком питання). Але як тільки він ним став і навіть, ще під час того як ним ставав на нього почали діяти зовсім інші закони, ніж на звичайного, простого чоловягу; Про Дональда Трампа та інших акул бізнесу, я навіть і не хочу говорити. Адже порівняно з іншими Білл Гейтс виглядає своєрідним ангелом;

  3) Так ресурсів, ще довго вистачить на всіх, але притій умові, що буде змінена існуюча цивілізаційна парадигма. Атже при тій парадигмі, що зараз є (а це розкручений маховик потреб) – ресурсів вистачить лише на кілька десятків років, а окремих бракне і вже сьогодні;

  4)Дійсно, навіть моделювання на компютері показало, що з часом (і причому дуже жвидко) ресурси ро