Чим здивує нас Китай у 2009-му

Чим здивує нас Китай у 2009-муКитай давно перетворився на центр уваги світової спільноти. Ярлик “Зроблено в Китаї” поволі перестає бути ознакою низької якості. Та користувачеві особливо й нікуди діватися – адже такий ярлик можна побачити на кожному другому товарі, продукті чи виробі. А буквально нещодавно журнал McKinsey Quarterly опублікував ще декілька аспектів, якими може здивувати нас Китай вже у найближчому майбутньому.

1. Китай обіцяє, що вже до 2020-го року половина автомобілів країни працюватимуть на електричних двигунах. Держава інвестує мільярди доларів у дослідження та розвиток цієї сфери.

2. Уряд Китаю планує підписати 50-річний договір про оренду цілого географічного регіону Мексики, що дасть змогу китайським компаніям розташовувати тут власні заводи для спрощення постачання своєї продукції на ринок Північної Америки.

3. Основний офісний блок переміститься до Чаоянг – центрального бізнес-району Пекіну.

4. Провідна Китайська компанія спробує купити іконічну американську технологічну корпорацію (а може навіть дві).

5. Реструктуризація галузі китайських телекомунікацій призведе до цілковитої консолідації.

6. Англійська футбольна прем’єр-ліга купить своїх китайських колег – Китайську супер-лігу.

7. Відбуватиметься злиття найпотужніших фінансових інституцій світу.

  • Анонім

    Так Китай дійсно дивує. був та двічи і кожного разу дивувався та сам відчував себе якимось недолугим, недорозвинутим, голодним та бідним тобто "китайцем" в нашому основному розумінні. Вражають шести рівневі розвязки доріг (перехрестя) на 13 поверх готелю світять фарами авто!(шанхай) Міста будують так: у чистому полі будують комунікації, дороги, бульвари та розвязки зі "інтелектуальними" світлофорами та електронними табло, а потім продають ділянки під будівництво. В самому Китаі досить високі ціни на все (як у нас) Купити щось собі краще у нас в Україні ціна таж але є якась гарантія. Мусив купити валізу 220 дол ! в нас такаж сама 60-80дол. Є дуже дешеві і вражаючі ціни але тільки контейнерними нормами. Ще років 10-20 і Китай буде контролювати світові відносини. Золото-валютний запас країни в дол 2-й після ОАЄ та вимірюєтся в сотнях трильонів дол. Уявіть що буде з США якщо хоч 50% своїх резервів Китай переведе в золото чи євро !? Китай справді вражає, але це ніщо порі