Як зробити навчання ефективнішим?

Як зробити навчання ефективнішим?Закінчення школи зазвичай не означає закінчення навчання. Можна з певністю стверджувати, що засвоєння людиною різноманітних знань та навичок продовжується до кінця її життя. Нижче наведено кілька несподіваних порад, опублікованих вперше на сайті About.com, які допоможуть зробити навчання більш ефективним.

1. Тренуйте свою пам’ять.

2. Ніколи не переставайте вбирати нову інформацію, завжди прагніть навчитися чомусь новому. Один з найбільш певних способів досягнути ефективності в навчанні – це продовжувати навчатися.

3. Використовуйте різні підходи до навчання. Якщо зазвичай навчаєтесь, читаючи книгу, спробуйте послухати подкаст або подивитися навчальне відео. Поспілкуйтеся з людьми, які також навчаються. Що більше органів чуття задіяно в процесі навчання – то ефективнішим воно буде.

4. Діліться своїми новонабутими знаннями з іншими людьми. Вчителі давно звернули увагу, що один з найкращих способів вивчити щось – це спробувати навчити цьому іншу людину. Звідси й відомий анекдот про вчителя, який говорить учням: “Я вам пояснюю-пояснюю… вже й сам все зрозумів, а ви сидите, як барани!”

MUST READ:  Помилки людей, які планують вперше шукати роботу

5. Використовуйте вже засвоєні знання для того, щоб спонукати нове навчання. Адже відомо – що більше ми знаємо – то більше ми хочемо дізнатися.

6. Намагайтесь отримати практичний досвід. Ця порада не потребує рекомендацій. Адже кожному відомо, що навчитися їздити на велосипеді можна тільки сівши на велосипед! Ніякі теоретичні посібники не допоможуть!

7. Намагайтесь знайти відповіді на проблемні запитання замість того, щоб насилувати себе необхідністю запам’ятовувати. Якщо ви розумієте, навіщо вам навчатися, то сам процес стає набагато простішим!

8. Вивчіть свої сильні сторони в навчанні. Можливо, ви краще засвоюєте інформацію вранці, а можливо – ввечері. Можливо, вам краще вчитися вдома, а можливо – в бібліотеці чи навіть на природі. Таких звичок може бути безліч, і вони справді сприяють ефективності вашого навчання.

9. Завжди проводьте оцінку того, чому ви навчилися (проходьте тести). Вочевидь, в університетах не даремно вигадали іспити. Окрім свого очевидного завдання – перевірити якість знань – вони виконують ще одну важливу роль: допомагають закріпити знання ще краще!

MUST READ:  Ідеальна робота. Яка вона?..

10. Перестаньте займатися багатьма завданнями водночас. Навчання буде найбільш ефективним тоді, коли ви почнете повністю концентруватися на чомусь одному.