Бізнес-школа майбутнього від Ріната Ахметова

Бізнес-школа майбутнього від Ріната АхметоваУ 2006-му році ми писали про створення “українського Гарварда”, спонсованого Фондом Віктора Пінчука. Київська школа економіки – так доволі скромно звучить український “аналог Гарварда”, де на даний момент навчається близько 40 студентів. Як кажуть, не той калібр, особливо якщо порівняти з масштабним проектом російського олігарха Рубена Варданяна, президента створеної їм у тому ж році Московської школи управління СКОЛКОВО.

Але наприкінці березня з’явилася новина, яка, думаю, дуже зацікавить (і заінтригує) людей, які не байдужі до бізнес-освіти, і до бізнес-освіти в Україні зокрема. На прес-конференції в Києві, присвяченої обговоренню економічної ситуації в Україні, куди були запрошені провідні викладачі й керівники МІБ, МІМ-Київ, kmbs, Київської бізнес-школи, Львівської бізнес-школи, IBR, КІБІТ та ін., вже наш доморослий олігарх Рінат Ахметов озвучив дуже амбіційний проект, пише “Кореспондент”.

“Бізнес-школа майбутнього СОФІЇВКА” – так звучить робочий проект Ахметова, на який він готовий виділити ні багато ні мало $900 млн. “Я думаю, що необхідність створити в Україні бізнес-школу світового рівня вже дозріла. Ми вивчили досвід наших російських колег, консультувалися з багатьма відомими закордонними школами. Чи будемо ми конкурентами? Звичайно, і всіляко будемо до цього прагнути. Ми готові впровадити деякі ноу-хау, які в наш кризовий час можуть значно спростити процес навчання”, – заявив Рінат Ахметов.

“У нас є переконливі доводи для професіоналів управління стати викладачами саме нашої бізнес-школи. У нас немає пієтету перед бізнес-гуру, нас цікавлять люди, які практично довели свою дієздатність. Крім того, я особливо хочу акцентувати вашу увагу, що ми будемо готувати керівників і для державного апарата. У запалі політичних інтриг ми попросту забули, що країною теж потрібно вміти управляти”, – додав він.

Для майбутньої бізнес-школи вже навіть обране мальовниче місце в київській області біля села Софіївка. Передбачається, що буде створене ціле містечко з усією належною інфраструктурою. У рік планується випускати не менше 500 фахівців.

Що ж, звучить поки просто фантастично. Однак і фантазії іноді втілюються в життя…

Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
 • Смерек В.Я, (ГіперМУдрець)

  Я вірю, що Ренат Ахметов може створити бізнес-школу світового рівня. Але йому не дадуть це зробити. Хто. Та багато хто. Я це відчув на власній шкірі. Адже володіючи багатьма унікальними технологіями в світі, а деякі з них просто таки суперфантастичні (наприклад, ГіперМудрість) мені не дозволяють їх впроваджувати на Україні (та й впринципі і в Россії). Чому ? Тому, що ніхто не зацікавлений бачити Україну сильною. А не давно добродії вже так знахабніли (таємні оргнанізації, спецслужби), що в бібліотеці ім. Стефаника підсунули книгу "Українські генії у вигнанні" (натякаючи на виїзд з України). Тому, згадайте моє слово, або бізнес-школа пана Ахметова буде такою собі посередньою школою, або нестане пана Ахметова.

 • Антон

  Мальовниче місце – це добре! Але хто зможе споживати цей, можливо, найвисокоякісніший продукт? 500 фахівців, в тому числі для держуправління… я не знаю коли наша держава зможе (захоче) наймати таких фахівців для керування… Чи пан Ахметов буде платити своїм випускникам-держслужбовцям як це водиться зараз, у конверті? Без освіти нема майбутнього, факт! але освіта сама по собі , у відриві від конкретного застосування, без системи використання підгоовлених фахівців – ніщо.

 • Олена

  Так,без практичного застосування освіта стає непотрібна.Але при наявності стількох чорних дір і білих плям в нашій економіці,я думаю,знайдеться куди прикласти управлінські ноу-хау випускникам цієї школи.Щодо спецслужб – ну так,їх роль завжди була значна,тому і залишилися після 30-х років тільки купка літераторів недобита,щоб не розвивати української економіки.Але зараз трохи очевидніша ситуація з "ворогами народу",тобто свобода відкриває очі на речі.
  А через просто школу бізнесу навряд чи Ахметову щось загрожує.

 • Vlad

  Это просто хорошая первоапрельская шутка. У Рината Леонидовича пока нет таких планов.

 • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

  Чи жарт це, чи ні мене це не цікавить. Я говорю Вам наступну правду. Якщо б пан Ахметов відкрив таку школу бізнесу (типу просунуту), його б точно не стало. Бо навіть нам ГіперМудрецям не просто протистояти цій Матриці. А що вже говорити, про якогось там простого собі олігарха (насправді олігарх є дуже залежною і слабкою людиною). Хто знає яка насправді реальність то й зрозуміє мене. Бо насправді світ не такий, який Ви собі його уявляєте. Не ті головні сили в ньому діють, про які ви знаєте і чуєте. Над світом цим існує надстройка. Але я зараз говорю не про це. Я про інше, про більш простіше та приземленіше. А суть така. Україні ні хто не дозволить бути лідером в шостому чи якомусь там вищому технологічному укладі. Знання, ідеї, креатив, інновації стають рушійною силою цього світу (особливо економіки та політики). Настає нова епоха. Хто володіє знаннями, мудрістю та ідеями то й панує. Тому Ахметову можуть дати заробити навіть 100 млрд. долларів на металі чи футболі, але йому не дозволять