Додаткові завдання і напруга на роботі? Що може бути краще!

Хто не чув (або не говорив) слів: „я вже йду спати – мені завтра раніше на роботу”. Як правило, вони означають стрес і потребу віддати своїй справі додатковий час. Зазвичай, вони викликають відразу як у людини, яка їх промовляє, так і у реципієнта цієї фрази. Хоча ні – у останнього вони зазвичай викликають лише жалість…

А що, як насправді додаткові завдання і напруга на роботі – це лише джерело додаткової втіхи? Невже здорова особистість, яка живе повноцінним життям здатна впасти у депресію тільки через те, що їй доведеться на кілька годин довше затриматися на роботі (яку вона, між іншим, самостійно обирала, і від якої просто повинна отримувати задоволення).

Якщо ж ви досі не вірите, що навантаження може приносити задоволення, тоді вам варто познайомитися із позитивними сторонами додаткової праці, про які у своєму блозі згадує професійний фінансист із Канади Нейл Мак Інтайр (Neil McIntyre).

1. По-перше, додаткові завдання дадуть вам змогу частіше бачитися зі співробітниками. Зрештою, ви зможете особисто побажати кожному співробітнику гарного відпочинку наприкінці робочого дня. І зарекомендуєте себе як дуже відповідального керівника-колегу-співробітника.

2. Безкоштовна вечеря. У великих компаніях співробітникам зазвичай пропонується безкоштовне харчування. І це не тільки обід, але й вечеря. Якщо у вас не буде термінових додаткових справ, ви просто не дочекаєтеся її.

3. Якщо ви мешкаєте у великому місті, то прекрасно знаєте все про час пік. Отже, варто вам виїхати вчасно, як ви обов’язково зав’язнете у пробці. Але як тільки ви забажаєте виїхати на 2 – 3 години пізніше – як відкриєте для себе „рай порожніх доріг”.

4. Якщо зазвичай ви не встигаєте впоратися зі всіма своїми справами і завжди поглядаєте на годинник, щоб визначити, скільки часу ще залишилося, то у дні, коли затримка видається неминучою ви обов’язково переробите все, що потрібно. Зрештою, яка різниця, наскільки пізніше ви покинете роботу. На дві чи на дві з половиною години.

5. Якщо надмірне завантаження припадає на зиму – це вдвічі збільшує задоволення від нього. Адже ви й так розумієте, що взимку робити нічого. Ну прийдете додому. Ну повечеряєте і ляжете спати. А так, у вас буде вагома причина, щоб попросити кілька додаткових днів літньої відпустки.

6. Нові знайомства в офісі. Це лише здається, що ви знаєте кожного. Існують же люди, які працюють не повний час, і можуть приходити після закінчення чи до початку вашого робочого дня. Додаткове навантаження – чудова нагода познайомитися з ними.

Якщо ж всі причини, які перераховані вище, не видаються вам достатньо вагомими для того, щоб радіти додатковому навантаженню на роботі, тоді, можливо, вони хоч зроблять її для вас не такою депресивною.

Зрештою, це набагато краще, ніж скаржитися.

 • Роман Гладуняк

  Я думаю, что все зависит от того, любите ли вы то, чем занимаетесь. Я, например, люблю и поэтому с удовольствием задерживаюсь. К тому же, все еще зависит от самоорганизации, ведь если человек все делает быстро и правильно ставит перед собой цели и задачи, тогда ему почти не придется задерживаться на работе.
  Если же вам не нравится работа, тогда вы и делаете все медленнее и неохотнее и оставаться приходится дольше ну и напрягает вас это больше.

 • Роман Гладуняк

  В такой ситуации совет может быть только один – заинтересуйтесь чем-то, что связано с Вашей работой. Приложите силы к новому проекту или помогайте другим осваивать что-то новое. Заинтересуйте себя, даже зная, что возможно, это никак не будет поощрено, Ваше хорошее настроение будет достаточно хорошей наградой

 • Garkin

  Це дійсно цікаво та гарно, особливо коли існує порозуміння керівників і співробітників.
  Але існує інший бік медалі.

  Як бути з особистим часом?
  Як бути з спілкуванням з родинами?
  Як в кінці кінців відновлювати свої сили для нового робочого дня?

  І як себе вмовляти:
  Коли затримки на роботі перетворюються в норму роботи.
  Коли керівництво відстежує запізнення на роботу фахівців, при цьому жодним чином не компенсує затримки («всього нічого» на 2 – 2,5 години) на роботі.
  Коли «безкоштовна вечеря» є чимось фантастичним.
  Коли від перевтомлення від праці за комп’ютером у співробітників починає погіршуватися зір (і знову усім на це …)
  І т.д. і т.п.

 • Роман Гладуняк

  🙂 тоді, мабудь, варто подумати про те, чи можеш ти якось вплинути на цю ситуацію, чи ні, і якщо відповідь точно "Ні", тоді змінити роботу. Але перед цим, варто визначитись, чи є це все на іншому місці роботи, чи ви просто знову знайдете те ж саме і знову будете незадоволені