Трудоголікам присвячується…

Чи знаєте ви як погано бути трудоголіком? А чи знаєте як добре бути трудоголіком? Ні? Я, відверто кажучи, також. Що ж, спробуємо розібратися.

трудоголікЯк стверджують деякі вчені мужі (мабуть не трудоголіки), тривалість життя трудоголіка навіть менше, ніж у хронічного алкоголіка. Втомленим працівникам грозить не тільки синдром хронічної утоми, але й серцеві приступи, інсульти, рак і важкі психологічні розлади, які характеризуються крайньою нерішучістю, боязкістю, схильністю до настирливих ідей. При цьому трудоголік, як до речі й алкоголік, ніколи не зізнається, що він хворий. Впору терміново звернутися до психіатра? До речі, у Голландії синдром хронічної утоми юридично кваліфікується як виробнича травма.

Є й інші думки. Наприклад, що трудоголік – найбажаніший і найрезультативніший співробітник, дуже успішна і щаслива людина. Тобто це людина, яка безумно любить свою роботу та не бажає з нею надовго розставатися. Трудоголік – знахідка для компанії, він буде не тільки виконувати всю доручену йому роботу, але й роботу, що звалюють на нього інші недбайливі працівники. Такий собі безвідмовний механізм, що дозволяє компанії працювати без збою.

MUST READ:  Три способи позитивно вразити свого керівника

Відомий принцип «Парето» (принцип 80/20) гласить: «усередині даної групи чи множині окремі малі частини виявляють набагато більшу значимість, ніж це відповідає їх відносній питомій вазі у цій групі». Цей принцип де вже тільки не використовують. І, що найдивніше, він у більшості (80% ☺) випадків працює. У нашому випадку він може звучати в такий спосіб: 20% співробітників роблять більше 80% всієї роботи. І отут виникає закономірне питання: а чи не трудоголіки ці 20%?

А може трудоголік – це людина, що елементарно не може організувати свій робочий час? Цілком можливо, що саме вони – ключові та найбажаніші клієнти авторів тренінгів і семінарів по тайм-менеджменту.

Є й такі варіанти. Трудоголік – ледар, який протягом робочого дня займається чим заманеться, а ввечері намагається надолужити згаяне. Або ж людина, яка у силу обставин змушена працювати на декількох роботах. Отут уже, як говориться, без питань…

Загалом, зважаючи на все, „трудоголіки різні бувають, трудоголіки різні важливі”.
Якщо вже Ви читаєте цей пост, то дозвольте й Вас запитати: який саме Ви трудоголік? ☺