Пора покинути офіси!

Пора покинути офіси!Як було виявлено, дев’ять із 10-ти працівників, скажімо, у Великобританії, прагнуть працювати де завгодно – тільки не у набридливому офісі. Сучасне офісне приміщення Microsoft розташоване на одному з дерев лондонського парку – воно неначе доводить: „немає нічого простішого, ніж зламати стереотипи і звільнитися від консервативної моделі світогляду”, пише Management-issues.com.

Дослідження, яке стосувалося питань віддаленого співробітництва, також виявило, що три чверті людей вважають гнучкість робочого графіку та географії вирішальним фактором при виборі роботи. При цьому половина респондентів переконані, що їхнє життя могло б стати менш напруженим, якби на роботі вони мали більшу здатність „для маневру”.

На превеликий жаль у головах більшості управлінців глибоко засіло упередження, що співробітники, які працюють віддалено, не здатні рухатися по кар’єрній драбині, ними важко керувати, а іноді – навіть спілкуватися. По суті ж, віддалена робота – це один зі способів визволення із тенет офісу, здобуття більшого контролю над власним часом та свободи у житті.

Том Стюарт, міжнародний експерт з питань персоналу та технологій, додає: „Якби люди могли вільно обирати час та спосіб роботи – вони б рідше страждали від стресу, були більш ефективними та продуктивними. Адже наявність вибору не лише дає більшу владу, але й піднімає мораль, покращує стосунки між співробітниками та їхніми керівниками і т. п.”

Окрім цього, робота поза офісом може принести безліч переваг для навколишнього середовища. Уявіть наскільки зменшиться забрудненість повітря, якщо десятки та сотні тисяч машин не їхатимуть вранці до своїх офісів…

Робота повинна бути не місцем, куди ми ходимо, а завданням, яке ми виконуємо. Чи не так?

 • Юрий

  Да, было б неплохо. Вот я б например вместо сидения в офисе поехал бы домой выспался, а потом в городском парке открыл лаптоп и подготовил бы с хорошим настроением необходимую отчетность.

 • Garkin

  2 Юрій. Спочатку – можливо. Як і можливий такий стиль праці для багатьох.
  Але більшість скоріше б спала до 11-00 (гарно вчора гульнули), потім відновлювали б своє підірване здоров’я, і тільки потім вийшли би до парку, де сидячи за лаптопом с банкою пива дуже уважно розглядали би звіт …

 • Argentum

  Скажу от себя лично. Я не сторонник "офисной" работы , но и не сторонник 100% работы дома. нужно выбрать что-то комбинированное. Например, тим-митинги должны быть только в офисах и с участием всех членов команды, и тем более отчетные встречи. И никаких обсуждений в режиме Conference-call или через форум в Интернете. Однако творческие и дисциплинированные работники должны ( и это полезно) иметь право работы вне офиса. При этом у них должны сохранятся все льготы и компенсации. Иногда офисная работа убивает творчество. Многие наверное это сами когда-то прочувствовали. Но для этого должны быть условия во внешней среде: повсеместный доступ к беспроводным технологиям, кафе с высокоскоростным Интернетом, и хорошие ноутбуки ну и другое. Технологии идут вперед и их не остановить. Уже есть примеры виртуальных офисов, проектных команд, развитие аутсорсинга и аутплейсмента. И мне кажется что нужно только это правильно и вовремя применять.

 • Анонім

  Можливість роботи "поза офісом" дуже залежить від бізнес-процессів, які є в компанії. Більшість робіт НЕМОЖЛИВО виконувати дистанційно. Просто приклади дистанційної роботи у домашніх капцях такі незвичні, яскраві и привабливі для всіх, хто спраг за менш напруженим життям – що вони так часто з’являються серед топових тем усіляких менеджерських та HRівських веб-ресурсів.

 • Vx

  Здається, мова йде не про "більшість", як-от водіїв, кухарів і т.д., а про те, що виконує "офісний планктон", який не контактує з клієнтами особисто. В останню чергу це залежить від "бізнес-процесів", якими прикриваються звички і стереотипи керівництва. У Штатах ці "процеси" повним ходом змінюються відповідно до нових потреб. Тим часом як там 25% працюють віддалено, у нас від сили 1-2.

 • Sasha

  Стиль homework при наличии постоянных хороших коммуникаций с офисом и отлаженных бизнес-процессов на самом деле дает возможность повысить производительность труда, уменьшить затраты на рабочие места и социал, раскрыть творческий потенциал сотрудников. Но не для всех. И дело тут не в том, какой бизнес-процесс вы завернули на дистанционную работу, а в способности людей организовывать себя самих. Я сама использую этот стиль в управлении уже несколько лет, активно пытаюсь внедрить его на своем предприятии, но как всегда, проблема упирается в человеческий фактор.